Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracija

 

 Ponavljanje kolokvija

Go down 
+2
sven
Batina
6 posters
Autor/icaPoruka
Batina
Moderator
Moderator
Batina


Broj postova : 4
Join date : 30.01.2008
Age : 37

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimepon vel 04, 2008 7:20 pm

Kako vjerujem da će testovi za ponavljanje biti isti/slični testovima koje (ni)smo pisali, molim sve koji se sjećaju ičega iz testova da budu fora pa da to luzerima kao što sam ja pomognu da dobiju ocjenu u index. Surprised
[Vrh] Go down
sven
~PsYcHo~
~PsYcHo~
sven


Broj postova : 192
Join date : 25.01.2008
Age : 37
Lokacija : Belišće

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimepon vel 04, 2008 8:38 pm

HEHE, pa pitaj nekog ko se kuži da ti objasni mal...

Evo, ja npr. dogovorio s jednom curom s 2. filozofije da mi da instrukcije, kaže nema beda...
i to besplatno vjerojatno... hmm.. postoje razni načini plaćanja Ponavljanje kolokvija 1755
[Vrh] Go down
http://uglypeople.com
ines
Moderatorica
Moderatorica



Broj postova : 3
Join date : 26.01.2008

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:25 am

hello, ljudi!
ajd' da i ja nešto napišem.....uglavnom, nemam pojma koji kolokvij jeste ili niste pisali, ali:
1. kolokvij - prvi zadatak: dobijete imenicu i padeže u koju ju morate staviti (dakle naučite nastavke za određene deklinacije; tada smo radili 1., 2. i 3. suglasničke osnove); morate napisati prijevod navedene imenice na hrvatski
drugi zadatak: dobijete imenicu i pridjev koje opet morate staviti u odgovarajući padež (morate naučiti nastavke i za pridjeve koji su isti kao i za imenice); ovdje nije bilo prijevoda; naravno imenice i pridjevi moraju biti u istom padežu i treba paziti da ne stavite nastavak pridjeva za muški rod ako je imenica npr. u ženskom
treći zadatak: dobijete glagol za koji treba napisati prijevod na hrv. i staviti ga u navedeno lice; treba naučiti samo nastavke za prezent: jednina 1. -o, 2. -s, 3. -t; množina 1. -mus, 2. -tis, 3. -nt (na treće lice množine treba paziti! 1. konjugacija amant, 2. parent, 3. legunt, 4. puniunt )
četvrti zadatak: dobijete rečenicu koju treba prevesti na hrvatski i dobijete dvije riječi (imenicu, glagol ili pridjev za koje morate napisati padež ili broj /jed. ili mn./)


Zadnja promjena: ; uto vel 05, 2008 12:32 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ines
Moderatorica
Moderatorica



Broj postova : 3
Join date : 26.01.2008

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:30 am

nastavak slijedi.....
2. kolokvij: prvi zadatak: opet imenice koje treba staviti u navedeni padež (naučite uz prethode nastavke i nastavke za 3. deklinaciju -i osnove); nisam sigurna ali mislim da je opet bio prijevod imenice na hrvatski
drugi zadatak: opet imenice i pridjeve staviti u navedene padeže (ponovno trebate znati sve nastavke koje smo radili za pridjeve i imenice zato što pomiješa npr. pridjev 3. deklinacije i imenicu 1. deklinacije)
treći zadatak: dobijete imenicu i pridjev koje morate staviti i tri navedena padeža i prevesti na hrvatski
četvrti zadatak: prijevod (sve isto kao i u prošlom kolokviju)
peti zadatak: dobijete glagol (bila je 4. konjugacija) i morate ga staviti u sva lica /jed. i mn./; to radite po onim nastavcima za prezent i opet pripazite na 3.l.mn.; mislim da glagol treba prevesti na hrv.


Zadnja promjena: ; uto vel 05, 2008 12:33 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ines
Moderatorica
Moderatorica



Broj postova : 3
Join date : 26.01.2008

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:32 am

eto toliko od mene....nadam se da sam bar malo pomogla....
ako ima još kakvih pitanja javite.... Very Happy
[Vrh] Go down
Rotten Tary
Moderatorica
Moderatorica
Rotten Tary


Broj postova : 7
Join date : 27.01.2008

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:47 am

Ili da ja stavim jedan malo funkcionalniji dio za one kojima se ne da učiti... Ova zamisao nije isprobana... Čadovska je isprobala nešto slično... I ova ideja ne jamči uspjeh.

Kad profa dijeli testove, pokažete joj čisti pomoćni list papira na kojem ćete si ko fol napisati nastavke, zatim kad ona ode ili okrene leđa, vi ispod klupe izvlaćite identični list papira na kojem su napisani nastavci i pravite se da ste ih baš taj tren napisali... i riješavate test u miru...
[Vrh] Go down
sven
~PsYcHo~
~PsYcHo~
sven


Broj postova : 192
Join date : 25.01.2008
Age : 37
Lokacija : Belišće

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:26 am

KUL ALI... Diš sve nastavke napisat a da se nevide.. pa ima bar 30 ... I, II, II, pa onda padeži A K N AB G D...

Još jedna finta... snimite si mp3 ili audio (mikrofonom i onda spržite) i sam ak imate dugačku kosu još bolje stavite slušalice onak iza da se ne vide... i KUL sam tražite šta vam treba.
[Vrh] Go down
http://uglypeople.com
Batina
Moderator
Moderator
Batina


Broj postova : 4
Join date : 30.01.2008
Age : 37

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 05, 2008 4:30 pm

Buhaha, Ines, fora si! Neka... sada bar znam šta treba štrebati.

Danke šn
[Vrh] Go down
malena
Moderatorica
Moderatorica
malena


Broj postova : 10
Join date : 06.02.2008

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimesri vel 06, 2008 2:06 am

ma carevi ste...sad barem znam o cemu se radi!
jos samo nabavim neciju biljeznicu da to sve prepisem...i onda to sve naucim......hmmm...mislim da za mene i latinski ipak nema nikakve nade!
a great!! J****
[Vrh] Go down
malena
Moderatorica
Moderatorica
malena


Broj postova : 10
Join date : 06.02.2008

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimened vel 10, 2008 4:53 pm

e a ajd neka netko tko je bio 8. na latinskom bude tao dobar pa kaze sto je rekla i sl.
hvala, hvala Ahaha
[Vrh] Go down
Ivana
Moderatorica
Moderatorica
Ivana


Broj postova : 7
Join date : 02.02.2008
Age : 35
Lokacija : Požega/Osijek

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 12, 2008 4:14 pm

Rotten Tary je napisao/la:
Ili da ja stavim jedan malo funkcionalniji dio za one kojima se ne da učiti... Ova zamisao nije isprobana... Čadovska je isprobala nešto slično... I ova ideja ne jamči uspjeh.

Kad profa dijeli testove, pokažete joj čisti pomoćni list papira na kojem ćete si ko fol napisati nastavke, zatim kad ona ode ili okrene leđa, vi ispod klupe izvlaćite identični list papira na kojem su napisani nastavci i pravite se da ste ih baš taj tren napisali... i riješavate test u miru...

ma pali to 100%...osim ako niste kao Čadovska (odnosno moja malenkost) pa vam se ruke ne tresu i tak to,jel...al zato "zaslužena" četvorka i dobro Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/lony9
sven
~PsYcHo~
~PsYcHo~
sven


Broj postova : 192
Join date : 25.01.2008
Age : 37
Lokacija : Belišće

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimeuto vel 19, 2008 4:02 pm

Ponavljanje kolokvija Brownr10
[Vrh] Go down
http://uglypeople.com
sven
~PsYcHo~
~PsYcHo~
sven


Broj postova : 192
Join date : 25.01.2008
Age : 37
Lokacija : Belišće

Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitimesri vel 20, 2008 12:56 am

BILA JE TO SAMO VARKA !! AHAHAHAHAHAH Neutral
[Vrh] Go down
http://uglypeople.com
Sponsored content





Ponavljanje kolokvija Empty
PostajNaslov: Re: Ponavljanje kolokvija   Ponavljanje kolokvija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ponavljanje kolokvija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: >>>FAKS :: Zaostaci 1.SEM :: Latinski jezik 1 [1. semestar]-
Forum(o)Bir: